Statystyki i śledzenie kampanii
6 lat, 4 miesięcy temu

Aplikacja LucidMailer została wzbogacona o nowe statystyki wysyłanych kampanii mailingowych. Rozszerzyliśmy integrację z Google Analytics, dzięki czemu możliwa jest dokładniejsza analiza aktywności na stronie docelowej klientów pochodzących z mailingu. Została również rozszerzona integracja z aplikacją LucidCRM poprzez nowe widoki oraz dodatkowe aktywności przyporządkowane kontrahentom na wybrane akcje użytkownika.

Statystyki dzienne i godzinowe

Zastąpiliśmy moduł podsumowania wybranej kampanii, bardziej dokładnymi statystykami. Znajdziemy tam dwa wykresy przedstawiające rozkład aktywności użytkowników w czasie. Pierwszy z nich przedstawia uzyskane wyniki w poszczególnych dniach, a drugi rozkład godzinowy. Oba wykresy ukazują jednocześnie zarejestrowane wyświetlenia wiadomości oraz kliknięcia w zamieszczone linki.

Statystyki dzienne

Śledzenie kampanii w Google Analytics

Rozszerzyliśmy również integrację z Google Analytics. Dzięki temu na statystykach swojej strony docelowej znajdziemy już nie tylko liczbę wejść pochodzących z LucidMailer, ale również w dziale Kampanii ujrzymy wejścia z konkretnych wysyłek wraz z tytułem wiadomości. Oprócz osobno tego dla każdej wysyłki zostaną obliczone wskaźniki takie jak:

  • ilość odwiedzin
  • stosunek stron do odwiedzin
  • średni czas trwania odwiedzin
  • % nowych użytkowników
  • współczynnik odrzuceń

Ustawienia kampanii

Aby w pełni wykorzystać mechanizm aktywności łączący wszystkie aplikacje LucidOffice dodaliśmy dodatkowe parametry kampanii mailingowej. Za ich pomocą można włączyć generowanie automatycznych wpisów przypisanych do klienta i widocznych na jego karcie, gdy:

  • otworzy odebraną wiadomość
  • kliknie w wybrany link (domyślnie włączone)

Dodatkowo w komunikacie o kliknięciu będzie również zamieszczony pełny adres URL strony docelowej. Dzięki tym opcjom lista aktywności będzie zawierała jeszcze dokładniejszy przegląd naszych wszystkich relacji z klientem.

Ustawienia kampanii

Zakładka mailingu na karcie kontrahenta

Ostatnią wprowadzoną w tej aktualizacji nowością jest dodatkowa zakładka na karcie kontrahenta: Mailing. Znajdziemy na niej listę wszystkich wysłanych do danego klienta wiadomości wraz z datą otworzenia i statusem. Zakładka ta znajduje się domyślnie we wszystkich aplikacjach LucidOffice, a w szczególności w LucidCRM. Dodatkowo w aplikacji LucidMailer klikając na nazwę wybranej kampanii od razu otworzy nam się moduł do obsługi danej kampanii.

Zapraszamy do zapoznania się z nową funkcjonalnością, a już niebawem wprowadzimy kolejne udogodnienia. 

Komentarze
9
RSS Google+ Facebook Twitter LinkedIn

Lucid Mailer
Skuteczny e-mail marketing: newslettery, biuletyny, kampanie mailingowe

Lucid CRM
Obsługa relacji z klientem, wewnętrzna komunikacja, sprzedaż indywidualna

Lucid Sale
Wspomaganie sprzedaży detalicznej z dedykowanym sklepem internetowym

Lucid Assistance
Wsparcie posprzedażowe
dla klienta oraz rozwiązywanie problemów

Lucid Panel
Oprogramowanie do zdalnej administracji serwerów dedykowanych

Polityka prywatności i cookies Copyright © 2002-2013 Spacja.com