menu
Wypróbuj za darmo

Budowanie bazy odbiorców

Budowanie własnej bazy mailingowej to pierwszy krok do email marketingu. Aby jednak nasze działania były skuteczne, a co równie istotne, zgodne z prawem musimy przy budowaniu naszej bazy zbierać również zgody odbiorców na otrzymywanie informacji marketingowych.

Formularze na stronie

  • Podstawowym miejscem  pozyskiwania zgód marketingowych jest nasza własna strona czy sklep internetowy. Możemy na niej umieścić formularze do rejestracji na newsletter, oferty udostępnienia materiałów  czy inne zachęcające działania mające na celu skłonienie klienta do udostępnienia swojego adresu mailowego.
  • W systemie LucidMailer możemy w prosty sposób zaprojektować taki formularz dodając poszczególne pola. W zależności od potrzeb może to być tylko adres e-mail i zgoda marketingowa albo bardziej szczegółowe dane odbiorcy jak nazwa firmy czy liczba pracowników.
  • Następnie wygenerowany kod JavaScript formularza wystarczy wkleić w naszym systemie CMS. Zamieszczony kod automatycznie będzie ładował i wyświetlał formularz, a wprowadzone przez klientów dane wysyłał bezpośrednio do systemu LucidMailer.
  • Formularze są ładowane bezpośrednio w kod naszej strony bez użycia ramek HTML. Dzięki temu mogą skorzystać z już obecnych na niej arkuszy stylów lub można je dodać aby łatwo dostosować ich wygląd do naszych potrzeb.
Formularze na stronie
Baza klientów

Integracja z CRM

  • Dzięki bezpośredniej integracji z systemem LucidCRM wszelkie dane naszych klientów będą od razu dostępne w LucidMailer. Zachowane zostają również uprawnienia naszych pracowników, dzięki czemu nasi handlowcy mogą dalej pracować na własnej bazie klientów, jeśli taki profil pracy obowiązuje w naszej firmie.
  • Mechanizm etykiet umożliwi profilowanie klientów tak aby bardziej dopasować nasze działania marketingowe do naszych odbiorców i wysyłać tylko te informacje, które faktycznie mogą klienta zainteresować. Dzięki temu nie zalejemy naszego klienta serią niepotrzebnych maili narażając się przy tym na to, że uzna je za spam i zrezygnuje z ich otrzymywania.

Funkcje systemu mailingowego

Wypróbuj za darmo
extensionLucidOffice
Pakiet aplikacji dla firm i organizacji
people_altLucidCRM
Zarządzanie relacjami z klientami, obsługa zgłoszeń, komunikacja w firmie
emailLucidMailer
Program do mailingu, budowanie bazy, wysyłka kampanii, śledzenie konwersji